Wystawa

Wernisaż: Łaźnia

Jesteś tutaj

9 kwietnia (środa) o godzinie 18:00 w Projektorni GAK odbędzie się wernisaż wystawy „Łaźnia”. Znajdą się na niej rysunki studentów i studentek z II Pracowni Rysunku Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadzi ją profesor Janina Rudnicka, jej asystentką jest dr Adriana Majdzińska.

Łaźnia. Z jednej strony ekskluzywna klasyka, z drugiej strony – codzienność, intymność, czynności wykonywane w samotności. Pomiędzy tymi znaczeniami znaleźli się studenci i studentki Akademii Sztuk Pięknych starający się podjąć ten temat na nowo.

„Łaźnia” to dla nas nie tylko rodzajowe scenki widziane okiem podglądacza – to przestrzeń: wilgoć, światło, faktury, odbicia, lustra, pośpiech lub relaks, to zapachy i emocje, to akt o akcie obmywania się. Łaźnia – część życia każdego człowieka – zinterpretowana przez każdego i każdą z nas w bardzo indywidualny sposób.

Na wystawie pokażą swoje prace: Agata Żukiewicz, Agnieszka Jagiełło, Aleksandra Józefów, Daniel Świerczyński, Daria Klimek, Daria Malik, Dominika Czerniga, Gabriela Król, Julia Wójcik, Kamil Szczudło, Karolina Branecka, Krzysztof Surmacz, Māria Pinčākowā, Krzysztof Surmacz, Marta Mróz, Natalia Gozdowska, Natalia Tkaczyk.

To już kolejna wystawa, która odbędzie się dzięki współpracy Projektorni GAK z II Pracownią Rysunku Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wystawa potrwa do 9 maja. Można ją oglądać w godzinach otwarcia Projektorni GAK, od poniedziałku do piątku od 10:00 do 20:00.

Nie
09.04.14
środa
18:00
Projektornia
Wystawa
Nie
https://www.facebook.com/events/233851330154027/?fref=ts