Edukacja

Zapisy na zajęcia stałe w "Plama" GAK

Jesteś tutaj

Zajęcia stałe w Plamie GAK
01.10.2019 r. – 31.05.2020 r.
 
Tradycyjnie w październiku startują zajęcia stałe w klubie „Plama” Gdański Archipelag Kultury na gdańskiej Zaspie (ul. Pilotów 11).
W tym roku szczególnie serdecznie zapraszamy na nowe zajęcia z kreatywnego pisania z poetką-slamerką Mariną Dombrowską. Zachęcamy też do powrotu do zajęć cieszących się popularnością w ostatnich latach: teatralnych, z ceramiki, gry na bębnach, rysunku i malarstwa, tkaniny artystycznej, plastyki czy linorytu.
 
Wszelkie informacje: http://gak.gda.pl/zajecia
 
PROGRAM ZAJĘĆ
PONIEDZIAŁEK:
17.00 – 20.00 Zajęcia teatralne – dorośli (instr. Marek Brand)
17.00 – 20.00 Linoryt – starsza młodzież i dorośli (instr. Barbara Leszczyńska)
 
WTOREK:
11.00 – 14.00 Tkanina artystyczna – dorośli (instr. Anna Niewiarowska – Zawilska)
15.00 – 17.00 Ceramika – dzieci (instr. Wioletta Ulatowska)
17.00 – 20.00 Ceramika – starsza młodzież i dorośli (instr. Wioletta Ulatowska)
17.00 – 20.00 Zajęcia teatralne - dorośli (instr. Marek Brand)
18.00 – 20.00 „Rytmy Ziemi” – warsztaty gry na bębnach – starsza młodzież i dorośli (instr. Sławomir „Rodriguez” Porębski)
 
ŚRODA:
15.00 – 17.00 Ceramika – dzieci (instr. Aneta Czaja)
15.00 – 17.00 Plastyka dla dzieci - klasy I-III (instr. Monika Krause)
17.00 – 19.00 Plastyka dla dzieci - klasy IV-VI (instr. Monika Krause)
17.00 – 20.00 Ceramika – starsza młodzież i dorośli (instr. Aneta Czaja)
17.00 – 20.00 Kreatywne pisanie – starsza młodzież i dorośli (inst. Marina Dombrowska)
 
CZWARTEK:
15.00 – 17.00 Ceramika – dzieci (instr. Aneta Czaja)
15.00 – 17.00 Rysunek, malarstwo – młodsza młodzież (instr. Aleksandra Fronc)
17.00 – 20.00 Rysunek, malarstwo – starsza młodzież i dorośli (instr. Aleksandra Fronc)
17.00 – 20.00 Ceramika – starsza młodzież i dorośli (instr. Wioletta Ulatowska)
 
PIĄTEK:
15.00 – 17.00 Ceramika – dzieci (instr. Aneta Czaja)
17.00 – 20.00 Ceramika – starsza młodzież i dorośli (instr. Aneta Czaja)
 
____________________________
 
O ZAJĘCIACH
-> Zajęcia teatralne (instr. Marek Brand)
Zajęcia obejmować będą: świadomość ciała, improwizacje teatralne, interpretacje tekstów poetyckich, ćwiczenia z emisji głosu, plastyka ruchu, etiudy aktorskie. Poprowadzi je teatrolog, dramaturg, reżyser, aktor i prozaik Marek Brand.
 
-> Linoryt – (instr. Barbara Leszczyńska)
Linoryt to technika druku wypukłego wywodząca się z drzeworytu. Zalicza się do technik grafiki artystycznej. Grafikę uzyskuje się przez odbicie matrycy na papierze. Warsztaty oferują poznanie tej oraz pokrewnych technik i wprowadzenie do druku wklęsłego. Nauczymy się, w jakiej technice mógłby tworzyć Durer, gdyby żył w czasach linoleum, co w życiu grafika ułatwił Pablo Picasso, jak różnicować tony, operując jedynie śladem czerni i bieli, jak łączyć kolory i kontrolować stopień dobicia odbitki, jak stworzyć matrycę z materiałów recyclingowych, co to jest monotypia, w jaki sposób sygnować odbitki, zrozumiemy, czym jest nakład grafik i czym się różnią poszczególne odbitki, co to jest monoprint, wykonamy eksperyment twórczy oraz przeżyjemy wspólnie wiele, wiele innych graficznych przygód.
Nazywam się Barbara Leszczyńska. Jestem artystką grafikiem z tytułem magistra uzyskanym na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Grafiki i ilustracje tworzę w różnych technikach, przede wszystkim w linorycie, intaglio, sitodruku, litografii, a także rysunku ilustracyjnym tuszem. 
 
-> Tkanina artystyczna (instr. Anna Niewiarowska – Zawilska)
Na zajęciach z tkaniny artystycznej powstają prawdziwe dzieła, które mogą być chlubą każdego wnętrza. Tkaniny wykonywane są z sizalu, wełny oraz innych nietypowych materiałów.
 
-> Ceramika (instr. Wioletta Ulatowska)
Zajęcia prowadzi absolwentka wydziału rzeźby ASP w Gdańsku od 22 lat pracująca jako pedagog z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieżą oraz dorosłymi. Pracownię ceramiczną w Plamie prowadzi od 1997 roku. Jej autorski program edukacji ceramicznej skierowany jest do osób rozpoczynających swoje doświadczenia z ceramiką, jak i dla osób rozwijających swój warsztat technologiczny i artystyczny. Każdy uczestnik zajęć może oczekiwać indywidualnego podejścia w procesie realizacji własnych pomysłów. 
Zadania podzielone są na: poznanie technik lepienia, formowania naczyń oraz na sposób ich zdobienia. Proces realizacji zadania ceramicznego to proces myślenia o przedmiocie - jego kształcie, formie, fakturze i kolorze. W ceramice nie ma sztywnych reguł, więc każdy ceramik w końcu z łatwością znajdzie swój własny styl, w którym łącząc zasady budowania i konstruowania będzie mógł zrealizować pomysły.
 
-> Ceramika (instr. Aneta Czaja) 
"Nazywam się Aneta Czaja. Ceramika to moja wieloletnia pasja, którą mam nadzieję zarazić również Was. Od 2016 roku uczę lepienia, toczenia, szkliwienia i wypalania. Wprowadzam w tajniki ceramiki osoby zupełnie początkujące, a średnio zaawansowanym. Pomagam uzupełnić luki w wiedzy i rozwinąć skrzydła. Dzięki wykształceniu pedagogicznemu świetnie radzę sobie również w pracy z dziećmi, których szczery uśmiech podczas zajęć jest dla mnie największą motywacją do pracy."
 
-> „Rytmy Ziemi” – warsztaty gry na bębnach (instr. Sławomir „Rodriguez” Porębski)
Zajęcia poprowadzi Rodriguez – muzyk perkusjonista z wieloletnim doświadczeniem. Będziemy grać przede wszystkim na bębnach djembe, ale pojawiać się też będą różnego rodzaju perkusjonalia.
Poznamy i będziemy doskonalić różne aspekty techniki wykonawczej, począwszy od najbardziej podstawowych: rodzaje uderzeń, dynamika i tempo w muzyce, akcentacja i frazowanie, polirytmia, aranżacje utworów perkusyjnych, improwizacja.
Nauczymy się tradycyjnych i współczesnych rytmów różnych kręgów kulturowych, ale przede wszystkim spotkamy się w Kręgu Bębnów, by poczuć moc i pozytywną energię jaką daje wspólne granie! 
 
-> Plastyka dla dzieci (instr. Monika Krause)
Program zajęć to szeroka edukacja w zakresie plastyki. Różne techniki, podstawowe pojęcia z dziedziny sztuki plastycznej. Atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu dająca możliwość rozwoju talentu i nabywania nowych umiejętności.
 
-> Rysunek, malarstwo (instr. Aleksandra Fronc)
Ola Fronc – ur. 10 kwietnia 1990 w Pabianicach, w 2014 obroniła dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Jerzego Ostrogórskiego. Plastycznego świata doświadcza już od 17 lat i bardzo dobrze się w nim czuje. Lubi towarzyszyć ludziom w ich rozwoju na polu twórczym i podchodzi to tego bardzo indywidualnie, lubi dzielić się wiedzą i wymyślać ćwiczenia uwalniające kreatywność. Mieszka i pracuje w Gdańsku, zajmuje się malarstwem oraz tatuowaniem.
www.olafronc.com
Artist statement:
"Obraz to dla mnie zapis procesu wchodzenia w głęboki kontakt ze swoja intuicją. Na płótnach przedstawiam RELACJE i UCZUCIA kontrastując czyste kolory z brudnymi, zamaszyste machnięcia szpachlą z subtelnie wystudiowanym przez pędzel detalem. Raz jest gęsto i duszno, a raz transparentnie i lekko. Malowanie traktuję jak nawiązywanie relacji, pytając siebie czego chcę od obrazu, a nawet czego obraz potrzebuje ode mnie. W wyciszeniu przychodzi dialog z ukazującymi się postaciami, który czasem przelewam na papier, a czasem nie."
 
-> Kreatywne pisanie (instr. Marina Dombrowska)
Warsztaty kreatywnego pisania to cykl spotkań dedykowanych tym, którzy już piszą i tym, co przygodę z pisaniem dopiero zaczynają. Warsztaty to okazja do rozbudzenia swojej wyobraźni, poszukiwania inspiracji i szlifowania formy.
W czasie warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą włączać swoje zmysły, doświadczenia, posłyszane dialogi, sny i wiele innych, by tworzyć inspirujące formy pisemne. Dowiedzą się, jak budować postać i atmosferę w tekście. Po co są dialogi i co można za ich pomocą osiągnąć. Przeanalizowane będą teksty Cortázara, jego pomysły i filozofia opowiadań. Goście warsztatów - uznani twórcy - wprowadzą uczestników w tajniki pracy pisarza i rynku wydawniczego. 
Wszystko po to, aby uwierzyć w siebie i stworzyć dzieło swojego życia!
Warsztaty odbywać się będą w formie kursu od października do grudnia, w cyklu cotygodniowych, trzygodzinnych spotkań.
 
Nie
REGULAMIN ODPŁATNOŚCI

W sezonie 2019/2020 obowiązują następujące formy odpłatności do wyboru: kwartalna, miesięczna lub za pojedyncze zajęcia (tylko w przypadkach określonych w regulaminie):

 

1. Odpłatność za zajęcia 2-godzinne dla dzieci i młodzieży młodszej (do 15 lat):

30 zł uczestnictwo jednorazowe, 90 zł/miesiąc; 240 zł/kwartał

2. Odpłatność za zajęcia 2-godzinne dla młodzieży starszej (od 16 lat) i dorosłych:

30 zł uczestnictwo jednorazowe, 100 zł/miesiąc; 250 zł/kwartał

3. Odpłatność za zajęcia 3-godzinne:

40 zł uczestnictwo jednorazowe, 120 zł / miesiąc, 320 zł / kwartał.

 

UWAGA!!! Wszystkie odpłatności należy regulować PRZED przystąpieniem do zajęć.

Uiszczenie odpłatności za jednorazowe uczestnictwo jest dopuszczalne tylko w przypadkach:

a. Wpisu uczestnika na listę zajęć podczas trwania miesiąca (wnosi się odpłatność obliczoną wg stawki za uczestnictwo w pojedynczych zajęciach pomnożonej przez ilość zajęć, w których będzie uczestniczył do końca miesiąca lub opłaca stałą stawkę miesięczną),

b. W celu jednorazowego przetestowania zajęć przez uczestnika, o ile bierze on udział w zajęciach po raz pierwszy,

Miesięczna odpłatność za zajęcia obliczana będzie proporcjonalnie do ilości zajęć w przypadkach:

a. W miesiącach, w których zaplanowano mniejszą ilość zajęć (ferie zimowe, święta, m-c czerwiec, itp.),

b. Jeżeli zajęcia zostaną odwołane z winy organizatora, pod warunkiem, że nie wyznaczono innego terminu zajęć.

 

Zapisy, regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące terminów zajęć i odpłatności w „Plama” GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa, te. 58 557 42 47) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 20.00.

OD: wt 10.09.19
DO: pon 30.09.19

Zobacz daty
09:00
Plama
Edukacja
Tak
www.facebook.com/events/896076387439049
Powtarza się codziennie do pon. wrz 30 2019.