Spotkanie

Zuzanna Czerwińska „Panama i Kostaryka z plecakiem”

Jesteś tutaj

"Plama" Gdański Archipelag Kultury (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Na krańcach świata”14 listopada (czwartek) o swojej wyprawie z plecakiem przez Panamę i Kostarykę opowie Zuza Czerwińska. Początek spotkania: godz. 18.00. Wstęp wolny! Zapraszamy!
Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.
______
Mam na imię Zuza, pochodzę z Gdańska i jak większość z Was uwielbiam podróżować. Chciałabym opowiedzieć Wam o mojej zeszłorocznej podróży do Panamy i Kostaryki, gdzie spędziłam ponad miesiąc jeżdżąc z plecakiem po Ameryce Centralnej.
 
Przez cały wyjazd korzystałam z couchsurfingu, dzięki czemu udało mi się poznać te kraje od podszewki, włócząc się z localsami po miejscach, do których sama bym nie dotarła. Opowiem Wam o Kanale Panamskim, o plantacjach kawy w Boquete, zabiorę Was nad karaibskie wybrzeże, gdzie samemu zbiera się kokosy leżące pod palmami (trzeba tylko wiedzieć jak je otworzyć. ;)
 
W Kostaryce głównie zwiedzałam Parki Narodowe m.in: Cahuita, wulkan Poas (który ma jeden z największych kraterów na świecie), Manuel Antonio (widziałam masę zwierząt: leniwce, liczne rodziny małp, iguany, papugi, kolibry).
 
Opowiem o wiosce Indian Borucas (robią piękne kolorowe maski, które kiedyś służyły im do obrony). Dowiecie się też sporo o ciemnej stronie Ameryki Łacińskiej - przestępczości, o której mogłam się przekonać na własnej skórze.
 
Serdeczne zapraszam!
Instagram: zu.zu.zuz
Nie
Wstęp wolny

14.11.19
czwartek
14:40
Plama
Spotkanie
Nie
www.facebook.com/events/418393585544549