Wyspa Skarbów

Jesteś tutaj

Wyspa Sobieszewska to jedyna, na polskim Wybrzeżu, instytucja kultury na wyspie! Kreatywny relaks, wolność tworzenia, eko, etno - to cali my! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola, poświęcone temu pisarzowi i światowej klasy geografowi.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Pamiętajcie - wejście nr 16!
Dla artystów, co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną.
Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów albo podczas akcji Wyspa na Ludowo.

ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

Godziny otwarcia:
PON-PT 10:00-20:00


58 323 91 15
wyspaskarbow@gak.gda.pl
wyspaskarbow.gak.gda.pl

Karnawał Latawców, poprzedzają organizowane u nas warsztaty tworzenia latawców. Edukacja artystyczna i kulturalna dla dzieci i dorosłych jest jednym z  priorytetów działalności Wyspy Skarbów GAK.
Co miesiąc w Galerii Wyspy odbywają się wernisaże sztuki współczesnej. Organizujemy także koncerty i spektakle, także teatrzyki dla dzieci. Seniorzy na Wyspie to projekt aktywizujący najstarszych mieszkańców wyspy.
Wyspa na Ludowo to warsztaty, koncerty, spektakle, animacje i akcje performatywne.
Prace na Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną można składać do połowy roku, w 2018 dostaliśmy od Was aż 472 małych form graficznych o tematyce "Zwierzęta Morza Bałtyckiego", a wystawa pokonkursowa zawisła na ścianach Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk.


Będąc w Wyspie Skarbów warto też zajrzeć do Centrum Wystawienniczego Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola GAK. Jest to jedyne muzeum na wyspie, Izba Pamięci Wincentego Pola, prowadzi ono warsztaty edukacyjne i lekcje muzealne, a w kwietniu 2019 Centrum zostało organizatorem 11 edycji ogólnopolskiego spotkania sympatyków i badaczy czasów pisarza, pod nazwą "XI Ogólnopolska Konferencja z cyklu Świat Wincentego Pola. Podróże - Podróżowanie - Podróżnicy".Wystawa grafik Elżbiety Matuszewskiej

Przed Wami kolejna z naszych wystaw online. Tym razem jej temat dotyczy najbliższej nam...Wyspy Sobieszewskiej. To właśnie z nią związana jest nasza czerwcowa ekspozycja grafik – „Moja Wyspa” autorstwa Elżbiety Kowalskiej – Matuszewskiej.

To artystka, dla której żadne techniki metalowe nie są tajemnicą. Tworzy również interesujące pastele, a także oryginalne, wykonane w technice własnej płaskorzeźby. Jest współautorką książki „Grafika Gdańska” i współtwórczynią I Triennale Grafiki Krajów Nadbałtyckich w Gdańsku.

10.06.20
środa
10:00

Zaklęte w czasie

Wędrówka fotograficzna po opuszczonych miejscach śladami Tomasza Cichego.

Przemierzając naszą ojczyznę i inne kraje Europy zaglądam do miejsc, które z różnych powodów zeszły na drugi plan. Charakterystyka tych obiektów jest bardzo szeroka, są to zarówno dworki, pałace, jak i dawne szpitale czy też fabryki. Budynki, o których mowa, zostały w dużej mierze zapomniane przez ludzi, a upływający czas jest dla nich nie lada wyzwaniem, ponieważ giną w oczach.

05.05.20
wtorek
08:00

Latawcowa Kompozycja Domowa

Jeśli jesteś blisko nas przez cały rok, to za pewne wiesz, że zwyczajowo kwiecień i maj to dla nas – załogi GAK Wyspy Skarbów intensywny czas przygotowań do organizacji Karnawału Latawców. W tym roku pandemia nieco pokrzyżowała nam plany, ale tak  łatwo się nie damy! Postaramy się przenieść atmosferę rodzinnej, plażowej imprezy do Waszych „kwarantannowych” mieszkań – ta, dam!

24.04.20
piątek
10:00

Mętna historia wód

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Izba Pamięci Wincentego Pola
zapraszają na prezentację online

Mętna historia wód,
czyli o tym jak rzeka i morze już nie może...

Wystawa czasowa 17.04-26.06.2020
/ Muzeum Wincentego Pola /
GAK Wyspa Skarbów

17.04.20
piątek
10:00

Bez jaj

Wiosenne warsztaty D.I.Y - bez jaj!

Jak wiadomo, jaja i wiosna to sprawa radosna. Co roku motyw jaja dominuje we wzornictwie, a uroda pisanek z reguły cieszy oko. Jednak czasem chciałoby się małej odmiany, dlaczego nie wprowadzić jej w momencie akcji „Zostań w domu”? No i jak wnieść wiosenny powiew świeżości do Waszych mieszkań bez powielania klasycznego motywu jaj?

06.04.20
poniedziałek
14:00

CuDOWNie jest być sobą!

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na
wernisaż wystawy Wiolki Grabowskiej

CuDOWNie jest być sobą!

6 marca /piątek/ 2020 g.18.00

"Nie idź za mną,
bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną,
bo mogę za tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie
i bądź moim przyjacielem.”

                                                   Albert Camus

06.03.20
piątek
10:00

Strony