Wyspa Skarbów

Jesteś tutaj

Wyspa Sobieszewska to jedyna, na polskim Wybrzeżu, instytucja kultury na wyspie! Kreatywny relaks, wolność tworzenia, eko, etno - to cali my! Dodatkowo działa u nas małe muzeum Wincentego Pola, poświęcone temu pisarzowi i światowej klasy geografowi.

Na przełomie maja i czerwca organizujemy, na plaży w Sobieszewie, barwny, Karnawał Latawców. Pamiętajcie - wejście nr 16!
Dla artystów, co roku, ogłaszamy Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną.
Możesz wpaść do nas podczas Europejskiej Nocy Muzeów albo podczas akcji Wyspa na Ludowo.

ul. Turystyczna 3
80-680 Gdańsk, Wyspa Sobieszewska

Godziny otwarcia:
PON-PT 10:00-20:00


58 323 91 15
wyspaskarbow@gak.gda.pl
wyspaskarbow.gak.gda.pl

Karnawał Latawców, poprzedzają organizowane u nas warsztaty tworzenia latawców. Edukacja artystyczna i kulturalna dla dzieci i dorosłych jest jednym z  priorytetów działalności Wyspy Skarbów GAK.
Co miesiąc w Galerii Wyspy odbywają się wernisaże sztuki współczesnej. Organizujemy także koncerty i spektakle, także teatrzyki dla dzieci. Seniorzy na Wyspie to projekt aktywizujący najstarszych mieszkańców wyspy.
Wyspa na Ludowo to warsztaty, koncerty, spektakle, animacje i akcje performatywne.
Prace na Międzynarodowy Konkurs na Ekslibris i Małą Formę Graficzną można składać do połowy roku, w 2018 dostaliśmy od Was aż 472 małych form graficznych o tematyce "Zwierzęta Morza Bałtyckiego", a wystawa pokonkursowa zawisła na ścianach Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk.


Będąc w Wyspie Skarbów warto też zajrzeć do Centrum Wystawienniczego Wyspy Sobieszewskiej i Ujścia Wisły im. Wincentego Pola GAK. Jest to jedyne muzeum na wyspie, Izba Pamięci Wincentego Pola, prowadzi ono warsztaty edukacyjne i lekcje muzealne, a w kwietniu 2019 Centrum zostało organizatorem 11 edycji ogólnopolskiego spotkania sympatyków i badaczy czasów pisarza, pod nazwą "XI Ogólnopolska Konferencja z cyklu Świat Wincentego Pola. Podróże - Podróżowanie - Podróżnicy".Anatomia apokalipsy

„Wystawa ta jest przede wszystkim wyrazem mojego buntu przeciw temu, co dzieje się we współczesnym świecie – i szczególnie w Polsce. Jest to bunt przeciw infantylizacji społeczeństw i ich elit, która wiedzie ludzkość ku zagładzie. Puszka Pandory jest już szeroko otwarta i nic tego faktu nie zmieni. Dewastacja systemu ekologicznego Ziemi postępuje z rosnącą szybkością – niczym śmiercionośna  kula tocząca się po równi pochyłej; nic już nie jest w stanie jej zatrzymać…”

Erazm Wojciech Felcyn 

08.11.20
niedziela
10:00

Zaszyj się na Wyspie

Warsztaty krawieckie dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej
w ramach projektu
Twój Wymarzony Dom Kultury

7.11.2020 (sobota) 10:00 – 14:00
14.11.2020 (sobota) 10:00 – 14:00

Czy w Twojej szafie czeka stosik ubrań do przerobienia? Chciał/abyś uszyć coś sam/a od początku do końca, a obawiasz się zacząć? Zaszyj się na Wyspie. Moda na szycie wróciła, a Wyspa Sobieszewska stanie się jej nową, krawiecko – hobbystyczną stolicą!

W trakcie 4 godzinnego kursu krawieckiego nauczysz się:

OD: sob 07.11.20
DO: sob 14.11.20

Zobacz daty
14:00

Gra literacka - Jedna Wyspa wiele wspomnień

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Izba Pamięci Wincentego Pola zapraszają na

Jedna Wyspa - Wiele Wspomnień

Gra literacka / 26.09.2020 /sobota/ g. 11.00-16.00

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2020 zapraszamy na 2 cześć gry literackiej Jedna Wyspa - Wiele Wspomnień. Z pozoru zwykłe miejsca na Wyspie Sobieszewskiej odkryją przed Wami swoje tajemnice ukryte dotąd we wspomnieniach dawnych i aktualnych mieszkańców.

26.09.20
sobota
11:00

KARTU znaczy RAZEM

Międzynarodowa wystawa zbiorowa - online

KARTU znaczy RAZEM

Spotykają się od kilkunastu lat ( w zmiennym składzie ) na sympozjach i plenerach. Artyści z Litwy, Polski, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Finlandii, Izraela ... Artyści  zawładnięci przez edukację, wydzierający codzienności czas na własną twórczość.

12.09.20
sobota
10:00

Podniebny bazar

Z okazji jubileuszu 125-lecia powstania Wyspy Sobieszewskiej,
organizator Karnawału latawców - GAK WYSPA SKARBÓW zaprasza do familijnej zabawy podczas kolektywnego przygotowywania
125. niepowtarzalnych latawców!

6 września 2020

W programie:

05.09.20
sobota
12:00

Do!lasu - Spacer empatyczny

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty "Jestem obserwatorem - nie oceniam" o tym dlaczego umiejętność obserwacji i posługiwania się faktami przydaje się nie tylko w odniesieniu do obcowania z przyrodą - zahaczymy tutaj o pierwszy krok Porozumienia bez Przemocy.. Porozmawiamy o tym, że każdy z nas ma inną perspektywę i co zrobić jeśli różnice między nami prowadzą nas do konfliktu.

28.08.20
piątek
10:00

125 lat Wyspy Sobieszewskiej

Wystawa Fotografii

125 lat Wyspy Sobieszewskiej

od 10 do 31 lipca 2020 r

Gdzie można było zjeść dobry obiad w Sobieszewie? Jak wyglądał dawny Gościniec „Ostsee” w Górkach Wschodnich? Czy sto lat temu przeprawa promowa Świbno – Mikoszewo była równie zatłoczona jak dziś, w sezonie turystycznym?

10.07.20
piątek
10:00

Strony